چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی

چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی

چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی

امروزه صنعت لوازم آرایشی، یکی از پرسود ترین صنایع جهان به شمار می رود. صنعت لوازم آرایشی در تمام حوزه های آن از جمله صنایع پر رونق است. لذا ورود به این صنعت و راه اندازی کسب و کار مرتبط با آن بسیار جذاب است. اما برای پایداری و موفقیت هر چه بیشتر در آن لازم است نکاتی را رعایت نمایید. همانطور که می دانید یکی از بسترهایی که محصولات آرایشی در آن عرضه می شود ، مغازه ها و فروشگاه های مربوطه می باشند. از جمله نکات قابل توجه در مغازه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی می توان به موراد زیر اشاره داشت:

  • موقعیت مکانی مناسب و پر رفت و آمد
  • محصولات با کیفیت
  • قیمت مناسب محصولات
  • دکوراسیون و قفسه بندی چشمگیر و کاربردی

در ادامه مقاله نکات دیگری در رابطه با چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه و فروشگاه لوازم آرایشی، بیان خواهیم نمود. توجه به این نکات، می تواند کمک زیادی برای افزایش بهره وری کسب و کار های فعال در این حوزه باشد. با ما همراه باشید.

استفاده از ویترین مناسب برای مغازه

ویترین، اولین قسمتی است که در معرض دید مشتریان و رهگذران یک مغازه لوازم آرایشی است. بنابراین ویترین مغازه یکی از مهم ترین فضاهای آن محسوب می شود. ویترین را باید با استفاده از المان های بصری مناسب و زیبا چیدمان نمود. این کار سبب می شود تا به بهترین شکل ممکن توجه مشتریان و رهگذران جلب شود. و در نهایت وارد مغازه شوند.

چیدمان ویترین، اصولی دارد که باید رعایت نمود. به طور مثال برای نمایش محصولاتی با بسته‌بندی زیبا و خاص بهتر است از ویترین‌های ساده استفاده نمایید. اما جهت نمایش محصولاتی با ظاهر ساده می توانید از ویترین‌های خاص با طراحی‌های پیچیده‌تر استفاده نمایید. همچنین می توان ویترینی کوچک را در فضای وسط مغازه قرار داد. قرار دادن ویترینی کوچک در این محل می تواند سبب افزایش جلوه‌ی مغازه‌ی شما برای مشتریان گردد. ( چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی )

قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی

فضای داخلی هر مغازه و فروشگاهی، برای قرارگیری و به نمایش گذاشتن محصولات آن است. تا مشتری بتواند از محصولات بازدید نموده و محصول مورد نظرش را انتخاب نماید . قفسه بندی فضای داخلی مغازه لوازم آرایشی نیز به همین دلیل است. تا کمکی به نظم و چیدمان هر چه بیشتر محصولات باشد. قفسه بندی باید متناسب با فضای در دسترس مغازه طراحی شود. طراحی و نصب قفسه های داخلی، باید به گونه ای باشد که در عین زیبایی، به راحتی در معرض دید باشد . ضمن آن که باید قفسه ها فاصله مناسبی از یک دیگر داشته باشند. تا رفت و آمد مشتریان به راحتی انجام پذیرد .

نکته مهم دیگر در قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی این است که اکثر مشتریان آن را بانوان تشکیل می دهند. لذا باید به ارتفاع قفسه ها توجه شود که متناسب با قد بانوان باشد تا بتوانند به سهولت به محصولات مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. نکته دیگری که در قفسه بندی باید به آن توجه شود ، موضوع چیدمان محصولات و نسبت تراکم آن است. بهتر است از چیدمان شلوغ اجناس در قفسات پرهیز شود ، به دلیل این که بتوان کالا ها را از یک دیگر تفکیک نموده تا مراجعه کنندگان دچار سردرگمی حین انتخاب محصول مورد نظرشان نشوند. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما در مجموعه متال شلف بپرسید.

( چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی )

چیدمان صحیح لوازم آرایشی

یکی دیگر از نکاتی که در مغازه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی باید به آن توجه شود ، دسته بندی محصولات است. محصولات آرایشی باید با نظم و بر اساس معیارهای مختلف از جمله : اندازه و حجم محصولات، نوع برند، نوع کاربرد، همسانی و ترکیب رنگ و … ، دسته‌ بندی شوند. توجه داشته باشید هدف از چیدمان این است که لوازم به گونه ای چیدمان شوند تا حس مثبتی را در مراجعه کننده جهت انتخاب و خرید محصول مورد نظرش، ایجاد نماید.

حتما توجه داشته باشید چیدمان قفسه های انواع لوازم آرایشی، باید زیبا و جالب توجه باشد. تا در بدو ورود مشتری به خوبی در میدان دید او قرار بگیرد و بتوان احتمال فروش را افزایش داد. به منظور تزئین فضای مغازه می توان پوسترها و بروشورهای تبلیغاتی و معرفی محصولات را با کمک استندهای مناسب به نمایش گذاشت. همچنین استفاده از سایر المان های تزئیناتی هماهنگ با نوع کسب و کار، می تواند جلوه ی زیبایی به محیط ببخشد.

انتخاب تابلوی ورودی مغازه

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای جلب توجه مشتریان به مغازه شما ، تابلوی ورودی است. که در صورت طراحی اصولی می تواند از فاصله ی زیاد نیز در میدان دید قرار گیرد. لازم است ترکیب رنگی تابلوی ورودی با دکور و سایر تجهیزات داخلی مغازه همخوانی داشته باشد. جهت تهیه ی این تابلو بهتر است با متخصصان این زمینه مشورت کنید تا با گزینشی مناسب ، حس کیفیت بالا و مرغوبیت محصولات فروشگاه خود را به افراد القا نمایید.

رنگ بندی مناسب دکوراسیون

رنگ بندی یکی از موارد بسیار مهم در هر کسب و کاری می باشد. طراحی و رنگ بندی محیط داخلی مغازه لوازم آرایشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسب و کارهای کوچک استفاده از رنگ‌های شاد و روشن، علاوه بر جذاب نشان دادن مغازه، می تواند به بزرگ نمایی آن نیز کمک کند.

رنگ بندی محیط علاوه بر فضای داخلی، در ویترین مغازه نیز تاثیر ویژه ای دارد. بنابراین دقت در انتخاب رنگ مناسب امری ضروری است. برای مثال انتخاب رنگ سفید و رنگ های ملایم ظاهری منظم و جذاب به محیط می بخشد. ضمن این که رنگ سفید حس آرامش را برای مشتری تداعی خواهد کرد. لازم به ذکر است که با کاربرد متریال های شیشه ای و نورپردازی های مناسب استندها می توان لطافت و زیبایی این طراحی را افزون کرد.

رنگبندی مناسب دکوراسیون

( چیدمان داخلی و قفسه بندی مغازه ی لوازم آرایشی )

نورپردازی قفسه‌ها

یکی دیگر از عوامل مهم در چیدمان و دکوراسیون مغازه و فروشگاه لوازم آرایشی، نورپردازی فضا می باشد. نورپردازی از این جهت حائز اهمیت است که تاثیر بسیار زیادی در ایجاد زیبایی و جلوه بیشتر محصولات دارد . هنگام نورپردازی لزومی ندارد از لامپ هایی با رنگ زرد یا سفید استفاده شود. میتوان از رنگ هایی از قبیل صورتی ، آبی ، یاسی و … متناسب با سایر رنگ های به کار رفته در دکور فروشگاه استفاده نمود. اما توجه داشته باشید نور پردازی باید به اندازه باشد و دیده شدن رنگ صحیح لوازم بسیار حائز اهمیت است بنابراین از نورهایی با رنگ های خیلی گرم یا خیلی سرد استفاده نشود .

تجهیز دکور مغازه آرایشی به آینه

از دیرباز برای زیبایی و جلوه بخشیدن به محیط ، از آینه ها استفاده می شده است. در مغازه لوازم آرایشی می توان برای افزایش جلوه و زیبایی فضا از آینه ها استفاده نمود. علاوه بر این ، میتوان به وسیله آن فضا را نیز بزرگتر جلوه داد. مغازه های کوچک می توانند با قرار دادن مناسب آینه ها در فضای مغازه، آن را بزرگتر جلوه دهند.

موجود بودن لوازم آرایشی پرکاربرد

یکی از مواردی که در مغازه های لوازم آرایشی بسیار حائز اهمیت است ، تنوع محصولات است. تنوع محصولات موجود باید به گونه ای باشد تا مراجعه کنندگان با سنین و سلایق متفاوت بتوانند محصولات مورد نیاز خود را از یک مغازه تهیه کنند. از سویی دیگر به علت تنوع محصولات و برندهای لوازم آرایشی اهمیت موجود بودن اجناس پرفروش و پرطرفدار تر نیز بیشتر می شود.

در این مقاله سعی نمودیم نکاتی که در چیدمان و قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی مهم است را بیان نماییم، تا بتوانید بیشترین بهره وری را از کسب و کارتان داشته باشید. از همراهی شما تا پایان این مقاله متشکریم. به نظر شما در چیدمان و قفسه بندی مغازه لوازم آرایشی باید به چه موارد دیگری توجه داشت؟ لطفا نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

3 × پنج =

مقالات مفید

قفسه بندی دارو و نکات مهم آن

قفسه بندی دارو و نکات مهم آن قفسه بندی باعث می شود اقلام و محصولات به طور منظمی در محیط سازماندهی شوند. همچنین قفسه بندی باعث سهولت دسترسی به اقلام…
قفسه بندی دارو و نکات مهم آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند. قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع محصول…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه پنلی چیست و چه جنسی دارد؟

قفسه پنلی چیست و چه جنسی دارد؟ قفسه پنلی یکی از انواع قفسه های فروشگاهی پرکاربرد است. این نوع قفسه بندی از نوع قفسه های ساده محسوب می شود. و…
قفسه پنلی چیست

قفسه فروشگاههای خرده فروشی + نکات تکمیلی

قفسه فروشگاههای خرده فروشی در فروشگاههای خرده فروشی قفسه اهمیت بسیار زیادی دارد. به دلیل این که یک قفسه بندی مناسب می تواند تاثیر زیادی در طراحی و چیدمان فروشگاه…
قفسه بندی فروشگاه های خرده فروشی

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو اغلب فروشگاه ها از قفسه بندی استفاده می نمایند. به دلیل اینکه می توانند کالا ها و اقلام را به بهترین شکل چیدمان نموده…
قفسه بندی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین انبار

مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین انبار قفسه بندی انبار به دو دسته کلی سبک و سنگین تبدیل می شود و در این مقاله قصد داریم به مقایسه قفسه بندی…
مقایسه قفسه بندی سبک و سنگین انبار
فهرست