ویژگی ها و کاربردهای پالت ابزار یا پالت پلاستیکی

پالت ابزار یا پالت پلاستیکی

ویژگی ها و کاربردهای پالت ابزار یا پالت پلاستیکی

در این مقاله در مورد یکی از کاربردی ترین تجهیزات انبارداری به نام پالت ابزار ، که پالت پلاستیک و جعبه پلاستیکی انبار نیز نامیده می شود ، صحبت خواهیم کرد .

مشاغل زیادی هستند که با ابزار آلات سر و کار دارند . به طور مثال مکانیکی ها ، ابزار و یراق فروش ها و لوازم برقی ها . این مشاغل به طور پیوسته با ابزار آلاتی هم چون دریل ، پیچ گوشتی ، انبردست ، آچار  و . . .  سر و کار دارند و نیاز به جایی برای نگهداری و سامان دهی این ابزار آلات دارند . پالت ها برای نظم و ترتیب دادن به ابزار آلات بسیار مفید و کاربردی می باشد . البته استفاده از پالت ها محدود به مشاغل خاصی نمی باشد و هر شغلی که با ابزار الات ریز سر و کار داشته باشد می تواند از پالت ها برای نگهداری و ساماندهی ابزار آلاتش استفاده نماید به طور مثال داروخانه ها و صنایع غذایی و . . .

پالت های ابزار به پالت پیچ و مهره نیز معروف هستند ، این پالت ها در قسمت های تولیدی انبار محصول و انبار قطعات و ابزار آلات استفاده می شوند . از نظر ظاهری ، پالت های ابزار  شبیه به جعبه های بدون سقف هستند و در انواع مختلفی از جمله : دیواری و ایستاده ،  تولید و عرضه می شوند .

 

ویژگی های پالت ابزار

همان طور که گفتیم  هدف ضرورت وجود پالت های ابزار ، نظم دهی و مرتب نمودن ابزار کار است ، تا به هنگام نیاز به راحتی ابزار مورد نظرخود را بیابیم . جعبه های پلاستیکی انبار یا همان پالت های ابزار ، دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کاربرد آن ها در مکان های مختلف طراحی و تولید می شوند . که در رابطه با کاربردهای آن در ادامه توضیح خواهیم داد .

ویژگی های هر نوع از این پالت ها ارتباط مستقیمی با نوع کاربرد آن ها دارد که این ویژگی ها عبارتند از :

 • امکان نصب جاکارتی برای تمام پالت های ابزار جهت دسترسی و شناسایی آسان تر کالاهای موجود در هر جعبه
 • تنوع در ابعاد و اندازه پالت ها
 • نصب پالت ها بدون پایه بر روی هم به صورت طبقاتی
 • نصب پالت پلاستیکی با پایه بر روی هم با توجه به وزن و اقلام موجود در جعبه
 • قابلیت نصب بر روی لورد پانل در برخی از انواع این پالت ها امکان پذیر است
 • امکان نصب جعبه ها از بغل به یکدیگر و جا به جا شدن کشویی هر یک از آن ها

ویژگی های پالت ابزار

کاربردهای پالت ابزار چیست؟

پالت های ابزار در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای مختلفی نیز دارند . که تعدادی از این کاربردها به شرح زیر می باشند :

 1. جهت قراردادن محصولات مختلف در فروشگاه ها و هایپر مارکت ها
 2. جهت نگهداری و انبار قطعات یدکی در کارخانجات و فروشگاه ها
 3. جهت نگهداری و انبار ابزارآلات در کارگاه ها و مغازه های فروش ابزار
 4. استفاده از جعبه های پلاستیکی پیچ و مهره در انبار منزل مسکونی
 5. جهت استفاده در داروخانه ها

تنوع پالت ها

پالت های ابزار با توجه به تنوع مشاغل  و نیاز آنان در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند . به طور مثال می توان به  پالت های کشویی ، پالت های قابل حمل و پالت های پایه دار   اشاره نمود .

در مشاغلی هم چون داروخانه ها که نیاز به طبقه بندی و نظم دهی اقلام و وسایل خود دارند ، پالت های کشویی بهترین گزینه است.  پالت های ابزار قابل حمل باید سبک و کم حجم باشند و به آسانی برای مشاغلی که نیاز به مراجعه به منازل و یا … دارند ، جا به جا شوند . انواع پالت پایه دار نیز برای ابزار با کاربرد کمتر و برای انبارها رایج می باشند . این پالت ها روی هم قرار گرفته و به آسانی قابل جا به جایی می باشند .

 

در این مقاله به معرفی پالت ابزار پرداختیم و ویژگی ها و کاربرد های آن را بیان کردیم . اگر شما در کسب و کار خود از این نوع پالت ها استفاده می کنید تجربه خود را در قسمت نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید .

 

Tags: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

13 + چهار =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست