قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن

قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن

قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن

تقریبا همه ما به فروشگاه اسباب بازی رفته ایم یا از کنار آن گذشته ایم. فروشگاهی جذاب که بسیار مورد علاقه کودکان می باشد. فروشگاه های اسباب بازی محصولات بسیار متنوعی دارند. لذا فروشگاه های اسباب بازی از جمله فروشگاه هایی هستند که باید از سیستم قفسه بندی استفاده نمایند. زیرا سیستم قفسه بندی باعث می شود بتوان محصولات را به بهترین شکل ممکن در فضای فروشگاه سازماندهی نمود.

البته قفسه بندی فروشگاه اسباب بازی مزایای بیشتری دارد. اما یکی از سوالات و دغدغه های مهم این است که چه قفسه ای را برای فروشگاه اسباب بازی باید انتخاب نماییم؟ سوالی که شاید دغدغه شما نیز باشد. در مقاله پیش رو به این سوال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آشنایی با اهمیت اسباب بازی

بازی و سرگرمی عامل مهمی در رشد و پویایی کودکان محسوب می شود. کودکان از طریق بازی مهارت های لازم برای زندگی را آموزش می بینند. به طور مثال در بازی های گروهی مهارت های تیمی و اجتماعی را می آموزند. یا با بازی کردن با ابزارآلات شبیه سازی شده همچون وسایل فنی مثل آچار یا وسایل باغبانی همچون بیل و گلدان با مشاغل و مهارت های لازم برای آنها تا حدی آشنا می شوند. بازی ها تاثیر زیادی در افزایش مهارت، خلاقیت و رشد استعدادها دارند.

بازی و سرگرمی برای بزرگسالان نیز بسیار مهم می باشد. زیرا منجر به بهبود فرآیندهای تصمیم گیری، خلاقیت، روابط اجتماعی و سلامت جسمی و روانی در آنها می شود. به طور مثال برخی بازی های رایانه ای هستند که به نام بازی های استراتژیکی مشهور هستند. این نوع بازی ها در بهبود توانایی مدیریتی افراد بسیار موثر عمل می کنند. یا بازی هایی همچون بازی های کارتی که به صورت دسته جمعی انجام می شوند علاوه بر احساس نشاط و بهبود روابط اجتماعی تا حد زیادی به قوه تحلیل و ادراک افراد نیز کمک می نمایند.

لذا مخاطب یک فروشگاه اسباب بازی لزوما کودکان نخواهند بود. بنابراین در تمامی مراحل فروشگاه چه هنگام خرید اجناس و عرضه آنها چه در هنگام طراحی داخلی و چیدمان فروشگاه به این موضوع باید توجه داشت.

محصولات فروشگاه اسباب بازی

محصولات فروشگاه اسباب بازی

فروشگاه اسباب بازی از جمله فروشگاه هایی می باشد که تنوع محصولی آن بسیار بالا می باشد. به طور مثال برخی از محصولات آن عبارتند از :

 • اسباب بازی های گروه شبیه سازی ساخته های بشر همچون انواع ماشین، قطار، خانه و لوازم خانه، انواع ابزار آلات کار همچون وسایل پزشکی، باغبانی، فنی و …
 • اسباب بازی های گروه کاردستی همچون خمیرهای بازی، لوازم طراحی و …
 • اسباب بازی های گروه مونتاژ همچون صفحات با مهره های قابل نصب و …
 • اسباب بازی های گروه اکشن و جنگی همچون انواع ماشین پلیس و اسلحه ها و …
 • اسباب بازی های گروه سازه ای همچون بلوک های خانه سازی و …
 • اسباب بازی های گروه آموزشی و اکتشافی همچون انواع بازی ها در حوزه آموزش الفبا، نجوم، شیمی، زمین شناسی و …
 • اسباب بازی های گروه فکری همچون انواع کارت بازی و پازل و شطرنج و …
 • اسباب بازی های گروه ورزشی همچون انواع توپ ها، اسکیت ها و …
 • اسباب بازی های گروه موسیقی همچون پیانو، گیتار و …
 • اسباب بازی های گروه عروسکی همچون عروسک های نوزاد، عروسک های حیوانی، عروسک های تخیلی و …
 • اسباب بازی های گروه دیجیتال همچون انواع بازی های رایانه ای و الکتریکی

قفسه بندی فروشگاه اسباب بازی

فروشگاه اسباب بازی از جمله فروشگاه هایی می باشد که استفاده از قفسه برای آن بسیار اهمیت دارد. یکی از دلایل این اهمیت تنوع بالای اقلام آن است. همانطور که می دانید قفسه بندی فروشگاه به خصوص برای فروشگاه هایی که تنوع محصولی بالایی دارند مزیت مهمی است. از جمله مزایای قفسه بندی فروشگاه اسباب بازی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ایجاد فضای لازم برای چیدمان محصولات
 • برقراری نظم
 • دسترسی بهتر به اجناس
 • افزایش زیبایی محیط
 • جلوگیری از ریزش اقلام و افزایش ایمنی
 • مدیریت موجودی فروشگاه

به نظر شما قفسه بندی فروشگاه اسباب بازی چه مزیت دیگری می تواند به همراه داشته باشد؟

قفسه مناسب فروشگاه اسباب بازی

همانطور که گفتیم قفسه بندی برای فروشگاه اسباب بازی از اهمیت بالایی برخوردار است. اما سوال اینجاست که باید چه قفسه ای را برای فروشگاه اسباب بازی انتخاب نماییم؟  یا به عبارتی قفسه مناسب برای این فروشگاه چیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در ادامه در مورد قفسه مناسب برای فروشگاه اسباب بازی صحبت خواهیم نمود تا جواب این سوال را بدانید.

 • زیبا بودن ظاهر قفسه: یکی از موارد مهم هنگام انتخاب قفسه برای فروشگاه اسباب بازی توجه به ظاهر قفسه می باشد. چرا که مخاطبان فروشگاه در اغلب اوقات کودکان هستند. لذا باید قفسه ای را انتخاب نمود که به محیط زیبایی ببخشد. لذا طرح و رنگ آن اهمیت زیادی دارد.
 • قابل نظافت بودن قفسه: برای حفظ بهداشت محیط باید جنس قفسه به گونه ای باشد که به راحتی قابل نظافت باشد. چرا که اغلب مشتریان به طور مستقیم با قفسه ها در ارتباط هستند.لذا در نظر داشتن این مورد بسیار مهم می باشد.
 • استحکام قفسه: جنس قفسه باید به گونه ای باشد که استحکام لازم را در برابر گذر زمان و همچنین تحمل وزن اقلام داشته باشد.

با توجه به موارد گفته شده یکی از کاربردی ترین قفسه ها برای محیط اسباب بازی فروشی قفسه های فروشگاهی می باشند. قفسه های فروشگاهی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم ساخت.

قفسه فروشگاهی خود ایستا یک طرفه

قفسه فروشگاهی خود ایستا یک طرفه

این قفسه همان طور که از نامش پیداست قابلیت خود ایستایی دارد و به صورت یک طرفه می باشد. به این معنا که می توان از آن در کنار دیوار های فروشگاه استفاده نمود.

قفسه فروشگاهی خود ایستا دو طرفه

قفسه خود ایستا دو طرفه نیز همانند نوع یک طرفه بوده با این تفاوت که به صورت دو طرفه بوده و برای فضاهای میانی فروشگاه قابل استفاده می باشد. اگر فروشگاه متوسط و یا بزرگ باشد می تواند از این نوع قفسه استفاده نمود.

قفسه فروشگاهی خود ایستا گرد

نوع دیگری از قفسه های خود ایستا می باشد که برخلاف قفسه های خود ایستا یک طرفه و دو طرفه به صورت گرد طراحی شده است. این نوع قفسه نیز برای فضاهای میانی است. اما تعداد کالایی که می توان بر روی آن قرار داد محدود است. از این نوع قفسه می توان برای چیدمان محصولاتی استفاده نمایید که نیاز دارید توجه مشتریان را جلب نمایید و یا برای چیدمان محصولاتی که پرفروش تر هستند و یا اندازه کوچکی دارند.

قفسه فروشگاهی یک طرفه

یکی از مستحکم ترین انواع قفسه فروشگاهی می باشد. این نوع قفسه به صورت یک طرفه به دیوار فروشگاه توسط پیچ و مهره متصل می شود.

قفسه هایی که با آنها آشنا شدید از کاربردی ترین قفسه هایی بودند که می توانید در محیط فروشگاه اسباب بازی استفاده نمایید. اما از آنجایی که اسباب بازی بسیار مورد علاقه کودکان می باشد می توانید برای افزایش جذابیت فروشگاه اسباب بازی از طرح های خلاقانه برای قفسه بندی آن استفاده نمایید. طرح های خلاقانه اگرچه هزینه بیشتری می طلبد اما جذابیت را برای کودکان دو چندان می نماید. به طور مثال می توانید روی قفسه ها طرح های مختلف نقاشی کنید و یا قفسه ها را به شکل یک حیوان، عروسک یا درخت و گل و … طراحی کنید. از نورپردازی نیز می توانید برای زیبایی هر  قفسه ها بهره ببرید.

جمع بندی

در این مقاله در مورد قفسه بندی فروشگاه اسباب بازی صحبت نمودیم. ابتدا با اهمیت اسباب بازی آشنا شدیم و در ادامه به معرفی برخی از محصولات این فروشگاه پرداختیم. همانطور که گفتیم به دلیل تنوع بالای محصول در این فروشگاه باید از سیستم قفسه بندی استفاده نمود. قفسه بندی مزایای مختلفی برای فروشگاه اسباب بازی به همراه دارد. به طور مثال افزایش فضای قابل چینش، نظم، دسترسی بهتر به اجناس، ایجاد زیبایی و …

پس از آن نیز در مورد ویژگی های یک قفسه مناسب برای فروشگاه اسباب بازی پرداختیم. از جمله ویژگی هایی که باید در قفسه به آن توجه داشته باشیم به زیبایی ظاهری، قابل نظافت بودن و مستحکم بودن اشاره داشتیم. از جمله قفسه های مناسب برای فروشگاه اسباب بازی نیز به قفسه های خود ایستا یک طرفه و دوطرفه و گرد و همچنین قفسه یک طرفه دیواری اشاره داشتیم.

نکته مهمی که باید در مورد فروشگاه اسباب بازی به خاطر بسپارید این است که این فروشگاه بسیار مورد علاقه کودکان می باشد. بنابراین باید در قفسه بندی آن خلاقیت به خرج دهید و از رنگ ها و نورپردازی ها استفاده نمایید. تا فضا را برای مشتریان کوچک خود جذاب تر نمایید. چنانچه در زمینه انتخاب قفسه نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ما در مجموعه متال شلف صحبت نمایید.

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هشت − 1 =

مقالات مفید

قفسه بندی مجسمه فروشی

قفسه بندی مجسمه فروشی مجسمه فروشی ها از جمله فروشگاه هایی هستند که به قفسه بندی نیاز دارند. همانطور که می دانید قفسه بندی یکی از تجهیزات بسیار مهم در…
قفسه بندی مجسمه فروشی

قفسه بندی فروشگاه ساعت

قفسه بندی فروشگاه ساعت فروشگاه ساعت نیز همچون بسیاری از فروشگاه ها از قفسه بندی استفاده می نماید. البته قفسه های این فروشگاه از نظر ظاهری کمی متفاوت تر با…
قفسه بندی فروشگاه ساعت

قفسه بندی فروشگاه موبایل

قفسه بندی فروشگاه موبایل امروزه فروشگاه ها به دلایل مختلفی از سیستم قفسه بندی استفاده می نمایند. به عنوان مثال چیدمان بهتر محصولات و در معرض دید قرار دادن آنها…
قفسه بندی فروشگاه موبایل

قفسه بندی گل فروشی

قفسه بندی گل فروشی گل فروشی ها نیز همچون سایر فروشگاه ها نیاز به قفسه بندی دارند. یکی از مهمترین دلایل این موضوع تنوع بالای محصولی در گلفروشی هاست. سیستم…
قفسه بندی گل فروشی

پالت انبار و انواع آن را بیشتر بشناسید

پالت انبار و انواع آن را بیشتر بشناسید پالت انبار، از جمله تجهیزات مورد نیاز در انبار کارخانه ها می باشد. در اغلب کارخانه ها کالاهایی با تعداد و وزن…
پالت انبار و انواع آن
فهرست