قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها

قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی

قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها

امروزه هایپرمارکت ها و فروشگاه های بزرگ نقش بسیار مهمی در تامین نیاز های روزانه مردم دارند و در این فروشگاه ها انواع مختلف محصولاتی که  مورد استفاده افراد هست گردآوری شده و به فروش می رسد .

هایپر مارکت ها اغلب شلوغ هستند ضمن آن که افراد و مشتریان حاضر نیز سبدهای فلزی ویژه خرید را به همراه خود دارند لذا فضا بیش از پیش شلوغ شده و ممکن است در تردد مشکل پیش آید . بنابراین قفسه بندی ها باید طوری باشند که بتوانند کالاها را به خوبی در معرض دید قرار داده و حجم مناسبی از کالاها را روی خود جا دهند تا فضای آزاد بیشتری برای تردد افراد و مشتریان باشد ضمن این که باید محکم و مقاوم نیز  باشند تا کالاها از روی آنها نیفتد ، و کیفیت و ماندگاری مناسب نیز داشته باشند . با ما در مقاله ” قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها ” همراه باشید.

نکات ویژه در قفسه بندی

در طراحی و ساخت قفسه بندی باید به نکات زیادی توجه داشت به طور مثال جابه جایی و تعویض قفسه ها از مواردی است که در هایپرمارکت ها بسیار اتفاق می افتد و به همین دلیل یکی از نکات مهمی که در ساخت و طراحی قفسه های هایپرمارکتی باید حتما مورد توجه قرار داده شود ، سهولت نصب و دمونتاژ آن است .

تصور کنید برای هر بار جا به جایی قفسه در هایپر مارکت ، نیاز به جوشکاری یا برش کاری های سنگین باشد ، در این صورت جا به جایی قفسه هم بسیار سخت خواهد بود و هم بسیار هزینه بر بوده و می تواند به کسب و کار آسیب زیادی برساند .به همین منظور برای سهولت جا به جایی ها باید از قفسه بندی های مخصوص هایپر مارکت که بسیار سبک و محکم است و به راحتی مونتاژ و دمونتاژ می شود، استفاده کنیم. ( قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها )

در قفسه بندی  سوپر مارکت ها نیز باید به این نکته توجه کرد . علی رغم آن که سوپر مارکت ها کوچک تر از هایپر مارکت می باشند و اجناسی که در این دو نوع فروشگاه به کار می رود نیز متفاوت بوده و هایپر مارکت گستره وسیع تری از اجناس را نسبت به سوپر مارکت ها شامل می شود . به طور مثال عموما در سوپرمارکت پوشاک یا کالا و لوازم منزل فروخته نمی شود اما در هایپر مارکت ها می توان هر نوع محصولی را پیدا کرد ، از لوازم یدکی خود رو تا لاستیک و لوازم آشپزخانه و . . .

و به دلیل همین تفاوت نیز ، طیف وسیع تری از قفسه بندی ها و لوازم تجهیز فروشگاه ، در هایپر مارکت ها وجود دارد . هایپر مارکت ها می توانند مانند سوپر مارکت ها فروشگاه های تک یا زنجیره ای باشند که در این موارد نیز تجهیزات خاص خود را خواهند داشت .

قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی
قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها

انواع قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی با توجه به نوع کالا

همان طور که گفتیم یکی از اتفاقات رایج در هایپر مارکت ها تغییر و جابه جایی قفسه هاست به دلیل آن که کالا ها بسیار متنوع هستند و با جا به جایی قفسه ها می توان تردد و دسترسی مشتریان به محصولات و کالاها رو سهولت بخشید . بنابراین هایپرمارکت ها باید از قفسه بندی ها و مدیریت انبار مجهزتری ، برخوردار باشند .

قفسه های هایپر مارکتی با توجه به تنوع محصول درآن ها ، در انواع مختلفی تولید می شود . از جمله قفسه فلزی، چوبی ، ام دی اف، شیشه ای و یا ترکیبی از آن ها . هریک از این قفسه ها می تواند با توجه به فضای فروشگاهی و نوع کالا ، جنس متفاوتی داشته باشد . به طور مثال در بخش لوازم خانگی عموما از قفسه فلزی یک طبقه استفاده می شود که برای ایجاد نمای بهتر از کفی ام دی اف استفاده می شود . در بخش هایی با کالاهای متنوع و کوچک ، می توان از بک پنل هایی با شاخک برای آویز کالا استفاده کرد .

قفسه های کنج از دیگر انواع شلف فروشگاهی است که چیدمان قفسه در فضای فروشگاه را بهینه می نماید . این مدل از قفسه دارای دو مدل کنج داخلی و کنج خارجی است. ( قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها ) . بسیاری از طراحی های جدید مانند قفسه های گرد یا قفسه های لبه گرد وجود دارند که مانع از آسیب دیدن مشتریان به هنگام حرکت بین قفسه ها می شود. ( قفسه فروشگاهی هایپرمارکتی به همراه جزئیات این نوع قفسه ها )

Tags: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

3 × یک =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست