قفسه بندی ویترین و پیشخوان به همراه نکات کاربردی و مهم

قفسه بندی ویترین و پیشخوان

قفسه بندی ویترین و پیشخوان به همراه نکات کاربردی و مهم

دکوراسیون عامل مهمی در جذب مشتریان است به خصوص در فروشگاه ها و هر چه دکور یک فروشگاه جذاب تر باشد ، افراد بیشتری به آن جذب شده و احتمال تبدیل آن ها به مشتری بالا رفته و به دنبال آن افزایش فروش اتفاق خواهد افتاد . به همین دلیل است که ویترین و پیشخوان فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند .

به طور مثال اگر فروشندگان محصولات پر فروش و مورد علاقه مشتریان را در ویترین و در نزدیکی پیشخوان فروشگاهی خود بچینند . با این کار می توانند مشتریان را به خرید آنی یا خرید لحظه آخری تشویق کنند . البته در ویترین هایی همچون جواهر فروشی ، مغازه الکتریکی  ، گل فروشی و … چیدمان به گونه ای انجام می شود که محصولات در مرکز اصلی توجه باشند . یعنی کالاهای خود را در کنار هم می چینند و همین چیدمان منظم برای دیده شدن محصولات کافیست . در مقاله ” قفسه بندی ویترین و پیشخوان به همراه نکات کاربردی و مهم ” با ما همراه باشید .

پیشخوان و ویترین

همان طور که گفتیم ، پیش خوان و ویترین به دلیل این که اولین جایی هستند که مشتری آن را می بیند یکی از مهم ترین قسمت های هر فروشگاهی می باشد . علاوه بر این ، مشتریان برای دریافت اطلاعات در مورد کالا یا خدمات مورد نظر خود یا برای خرید محصول به این بخش از فروشگاه مراجعه می کنند . بنابراین شیک و زیبا به نظر رسیدن پیشخوان و ویترین به بسیار حائز اهمیت می باشد و شما به عنوان یک فروشنده باید به این نکته توجه داشته باشید و برای طراحی مناسب ان وقت و هزینه صرف کنید به گونه ای که طراحی و چیدمان ویترین شماباعث شود تا مشتریان در کمترین زمان ممکن متوجه محصولات فروشگاهتان شوند . یکی از دلایل فروش بیشتر در فروشگاه های بزرگ ، این هست که محصولات و کالاهای موجود به طور مناسبی چیده شده و کاملا برای مشتریان قابل دسترسی و مشاهده هست علاوه بر این که نور پردازی نیز بسیار مهم می باشد .

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم ویترین و پیشخوان یک فروشگاه به مانند قلب آن هستند و باید در مرکزیت توجه شما باشند و به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا شوند  تا توجه مشتریان را به طور موثر به خود جلب نمایند . یکی از سوالات مهم و البته اساسی که در مورد ویترین و پیشخوان مطرح هست این می باشد که آیا ویترین و پیشخوان نیاز به قفسه بندی دارند ؟ و آیا قفسه بندی ویترین و پیشخوان می تواند تاثیر قابل توجهی بر طراحی و زیبایی ویترین داشته باشد ؟

آیا پیشخوان و ویترین نیاز به قفسه بندی دارد؟

آیا پیشخوان و ویترین فروشگاه نیاز به قفسه بندی دارد؟

این سوال جز سوال ها و موضوعاتی است که برای پاسخ به آن باید عوامل زیادی را در نظر بگیریم  چرا که قفسه بندی ویترین به نوع کسب و کار و فروشگاه مورد نظر بستگی دارد . به طور مثال فروشگاه در حوزه فروش محصول با فروشگاهی در حوزه خدمات بسیار متفاوت هستند . فروشگاه هایی که در حوزه فروش کالا مشغول هستند می توانند قسمت پشت پیشخوان و ویترین را به شکل منظمی قفسه بندی کرده و کالاهایی با فروش بالا را در دم دست قرار دهند . سوپر مارکت ها ، هایپر مارکت ها و کتاب فروشی ها از نمونه فروشگاه یی هستند که محصول به فروش می رسانند و بدون شک در این نوع فروشگاه ها ، قفسه بندی ویترین و پیشخوان می تواند تاثیر بسیار بالایی در جلب توجه مشتری و همچنین مدیریت فضا داشته باشد .

اما در فروشگاه هایی  که در حوزه ارائه خدمات فعالیت دارند و کالایی در این مراکز رد و بدل نمی شود ، نیازی به قفسه بندی نمی باشد. حتی قفسه بندی می تواند تاثیر منفی داشته باشد و فضای فروشگاه خدماتی را بسیار نامرتب و شلوغ نشان دهد و در نتیجه توجه مشتری  را از هدف اصلی منحرف نماید . پیشخوان های الکترونیکی دولتی کسب و کارهایی این چنینی هستند .

و در پایان اگر قصد داریدفروشگاه خود را  مجهز به قفسه بندی ویترین و پیشخوان نمایید توصیه می کنیم ابتدا با افراد متخصص دراین زمینه مشورت کنید . بعد از مشخص کردن مزیت ها و معایب حضور قفسه بندی در مکان موردنظر و بررسی آن ها و با توجه به نوع کسب و کار خود تصمیم نهایی را مبنی بر نصب و اجرای قفسه در ویترین خود بگیرید  . اگر در زمینه قفسه بندی ویترین نیاز به راهنمایی داشتید می توانید از قسمت تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید .

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پنج + 14 =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست