قفسه بندی مغازه به همراه نکات مهمی که باید رعایت کنید

قفسه بندی مغازه

قفسه بندی مغازه به همراه نکات مهمی که باید رعایت کنید

هدف از وجود محصولات و کالا ها در یک فروشگاه ، فروش آنها است . پس محصولات باید به گونه ای در فروشگاه قرار داده شود که به طور کامل در معرض دید مشتریان قرار داشته باشد . یکی از مهم ترین نکات در فروش حضوری همین موضوع می باشد که به نقطه فروش معروف می باشد و شما باید در فروشگاه اطمینان حاصل کنید که نقطه فروش (point of sale) شما برای مشتری کاملا قابل مشاهده است . نقطه ی فروش به زبان ساده فضایی در فروشگاه شما است که به محض ورود اشخاص به فروشگاه توجه آنان به آن قسمت جلب می گردد . که اگر این فضا به درستی و به طور مناسبی طراحی شده باشد می تواند مراجعه کننده و بازدیدکننده را به خریدار واقعی تبدیل کند . برای فراهم کردن یک نقطه فروش مناسب در فروشگاه به منظور آن که تمام محصولات شما به خوبی دیده شود ، مهمترین کاری که باید انجام شود ، قفسه بندی فروشگاه به صورت کاربردی و متناسب با فضا است .

نکته دیگری که در مورد قفسه بندی مغازه یا فروشگاه مورد توجه باید قرار گیرد ، فضای در دسترس است . به عنوان مثال اگر فضای فروشگاه کوچک باشد ، حجم قفسه های به کار برده شده نیز باید کمتر باشد اما درعین حال کالای بیشتری را در خود به نمایش بگذارد . همچنین در فضاهای بزرگ تر می توان از قفسه هایی با حجم بیشتر و ابعاد بزرگتر هم استفاده کرد ، به نوعی که فروشگاه خالی به نظر نرسد و چینش محصولات هم مدیریت شود .

نکته دیگر مربوط به محل تردد بازدیدکنندگان فروشگاه است ، محل عبور مراجعه کنندگان هم باید به گونه ای تنظیم شود که از هرگونه برخورد آن ها به اجناس و قفسات جلوگیری شود . توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که عدم توجه به آن  می تواند منجر به نارضایتی مشتری و نیز خسارت به دلیل برخورد با اجناس شود .

نکات مهم و حائز اهمیت

زمانی که شما نقطه فروش را به خوبی طراحی و چیدمان کنید و به خوبی موفق به جلب توجه مشتری به محصولات فروشگاهتان شدید ، حال زمان آن است که مشتری باید با دیدن آن ها متوجه کاربرد و فایده ی محصولات شود . این مرحله فقط در مدت کوتاهی اتفاق می افتد چیزی در حدود چند ثانیه ! در همین زمان کوتاه و البته بسیار مهم ، اگر شما نتوانید با مدیریت مناسب ،  ارتباط لازم را بین مشتری و محصولاتتان برقرار کنید ، مشتری بدون هیچ تردید یا فکری از کنار کالا خواهد گذشت . این موضوع می تواند منجر به عدم فروش محصولات شما و تجمع اجناس به مرور زمان گردد .

زمانی که شما موفق شوید مشتری رو مقابل محصولاتتان متوقف کنید حال زمان آن است که مشتری محصولات شما را بسنجد و عوامل مختلف را بررسی کند و در نهایت تصمیم بگیرد که آیا این کالا را باید خریداری کند یا خیر . به طور مثال مواردی مثل قیمت کالا ، جنس و کیفیت کالا ، و سایر موارد مربوط به کالا با کمی تفکر و بررسی تصمیم نهایی خود را می گیرد که قدم به مرحله خرید آن کالا بگذارد یا خیر . لذا بسیار مهم است که شما بتوانید با قفسه بندی مناسب ، مدیریت هر چه بهتر فضا و جلب نظر مراجعه کننده او را تشویق به خرید کنید .

قفسه فروشگاه

و در نهایت بعد از آن که با اقدامات مناسب گفته شده توانستید توجه مشتری را جلب نمایید و پیام خودتان را به درستی به او انتقال دادید و مراجعه کننده فروشگاه را به یک خریدار تبدیل کردید زمان آن فرا می رسد که کالا از قفسه وارد سبد خرید فروشگاه شود .

در این مقاله در مورد قفسه بندی مغازه و نکات مهم آن صحبت کردیم . به نظر شما چه نکته دیگری را باید در قفسه بندی مغازه رعایت کنیم تا مراجعه کنندگان به مغازه را ترغیب به خرید کند ؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت نظرات پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید .

Tags: , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

5 × 5 =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست