قفسه بندی راک نیمه سنگین به همراه کاربردهای آن

قفسه بندی راک نیمه سنگین

قفسه بندی راک نیمه سنگین به همراه کاربردهای آن

صنعت قفسه بندی ، نقش قابل توجهی جهت سامان و نظم دهی به چیدمان و نگهداری اقلام در انبارها و فروشگاه ها و . . . دارد . نقش پر رنگ آن به گونه ای است که در همه ابعاد زندگی ( شخصی ، کاری ، اجتماعی ) نیاز به این صنعت وجود دارد . در این مقاله در مورد نوعی از قفسه بندی که به قفسه بندی های راک معروف هستند صحبت خواهیم کرد و کاربردهای آن را توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید .

قفسه بندی راک چیست چه کاربردی دارد؟

قفسه بندی راک ، یکی از انواع قفسه بندی بوده که بسیار مستحکم است و برای تحمل بارهای سنگین به کار می رود ضمن آن که قابلیت اتوماسیون نیز دارد . این نوع قفسه بندی بیشتر در انبار کارخانه های صنعتی و قطعه سازی و به طور کلی صنایع سنگین مورد استفاده قرار داده می شود . قفسه بندی راک ،  دارای انواع متفاوتی همچون :  قفسه راک سنگین ، نیمه سنگین و سبک می باشد .

همان طور که گفته شد ، قفسه‌ بندی راک جهت بارگذاری اقلام سنگین و دارای حجم استفاده می‌گردد . که این اقلام روی پالت‌های مسطح و یا پالت‌های دیواره دار به‌ صورت بار یکپارچه قرار می‌گیرند و توسط لیفتراک بارگذاری انجام می‌شود .

قفسه بندی راک چیست چه کاربردی دارد؟

کاربرد

از کاربردهای قفسه بندی راک می توان به این مورد اشاره داشت که قفسه بندی راک قابلیت آن را دارد که با استفاده از مفهوم ارتفاع درصد بالاتری از فضای انبار را به فضای مفید تبدیل کند و از این لحاظ قابلیت مهمی به شمار می رود . قابلیت اتوماسیون جا به جایی ، بارگذاری و تخلیه ، قفسه های راک تا حد زیادی استفاده از نیروی انسانی و حوادث احتمالی را کم کرده است و همچنین به دلیل افزایش سرعت در تحویل دهی کالاها می تواند گزینه خوبی برای انبار های صنعتی باشد .

قفسه بندی راک به صورت کلی استفاده صنعتی دارد و بیشتر در موارد زیر استفاده می شود :

  • انبارهای مواد
  • کالاها
  • قطعات سبک و سنگین
  • سرد خانه ها

به طور کلی کاربرد قفسه بندی راک انبار متناسب با فضا و نیاز کاربران آن است و دارای قابلیت اجرا به‌ صورت یکپارچه ، ترکیبی و یا مکانیزه می‌باشند .

قفسه بندی راک نیمه سنگین

قفسه بندی راک نیمه سنگین ، قفسه بندی هایی با استحکام مناسب و مقاوم در برابر خوردگی یا ضربه و وزن مشخصه هایی هستند که این قفسه بندی ها به آن نیاز دارند و آن ها را از قفسه های سنگین صنعتی جدا می کند . قفسه هایی با جنس مناسب و مقاوم که علاوه بر استحکام بدنه ، باید استحکام طراحی و ایستادگی را هم دارا باشند . از این بابت نحوه طراحی ظاهری و نوع شکل و ساختار آن ها بسیار حائز اهمیت است . اين نوع قفسه برای تحمل بار تا وزن ٥٠٠ كيلو مي باشد و به آسانی مي توان آن را نصب كرد .

کاربرد قفسه بندی راک نیمه سنگین برای صنایع تولیدی و خدماتی ، کارگاه ها و انبارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد . نکات ایمنی و دسترسی سریع به هر جای این انبارها از اصلی ترین اصول طراحی قفسه بندی انبارها است .

در این مقاله به قفسه بندی راک نیمه سنگین پرداختیم اگر تجربه ای از این نوع قفسه بندی دارید در قسمت نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید . همچنین برای دریافت مشاوره می توانید فرم درخواست مشاوره در انتهای همین صفحه را پر نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .

Tags: , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

4 × چهار =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست