قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث می شود ان نوع قفسه بندی بسیارمورد استفاده قرار گیرد ، می توان به مواردی همچون : نصب ساده ، عدم نیاز به پیچ شدن به دیوار ، جا به جایی ساده ، کاربرد فراوان ، نظم دهی عالی به چینش کالاها و امکان طراحی و ساخت سفارشی اشاره داشت . در ادامه مقاله با مزایای دیگر این نوع قفسه بندی آشنا خواهید شد .

مزایای این نوع قفسه

همان طور که گفتیم قفسه بدی خود ایستا به جهت مزایایی که دارد در اغلب فروشگاه مورد استفاده قرار می گیرد . از مزایا و ویژگی های مهم قفسه بندی خودایستا می توان موارد ذیل را نام برد :

 • سهولت تغییر در تغییر فواصل میان طبقات
 • قابلیت نصب آسان
 • مجهز به سیستم روشنایی
 • دارای نرده محافظ جهت جلوگیری از ریزش کالا
 • دارای قابلیت نصب اتیکت بر روی قفسه
 • تنوع در رنگ و طرح
 • امکان نصب گارد برای جلوگیری از برخورد کالسکه با آن

نحوه نصب قفسه خودایستا

نصب قفسه خود ایستا به سرعت و به راحتی انجام می پذیرد . چرا که برای نصب این نوع قفسه نیازی به سوراخ کردن دیوار نیست و فقط باید مکان مناسبی را برای آن در نظر گرفت . این نوع از قفسه بندی به صورت کاملا مستقل است و به تکیه گاه جانبی دیگری برای ایستادگی نیازی ندارد و به همین دلیل به آن خود ایستا گفته می شود . بنابراین جا به جایی آن نیز بسیار راحت می باشد .

انواع قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی فروشگاهی خود ایستا ، در دو نوع یک طرفه و دو طرفه وجود دارد . هر یک از این دو مدل دارای ویژگی های منحصر به خود هستند .

قفسه بندی فروشگاهی خودایستا دو طرفه ، قفسه هایی هستند که برای نصب نیاز به دیوار ندارند و به همین دلیل برای قسمت های مرکزی و میانی فروشگاه مناسب می باشند .

قفسه بندی خودایستا یک طرفه ، نیز برای نصب نیازی به سوراخ کردن دیوار یا سایر تجهیزات ندارند اما در وسط فروشگاه قرار نمی گیرد ،  بلکه باید در کنار یا کنج دیوار تعبیه شود .

از ویژگی های قابل توجه قفسه بندی خود ایستا ( یک طرفه و دوطرفه ) می توان موارد زیر را ذکر کرد :

 • دارای پوشش الکترواستاتیک هستند .
 • طبقات دارای عرض های 40،30،25،20 و 50 سانتی متر هستند .
 • به پیچ و مهره و تجهیزات دیگری برای نصب نیاز ندارند .
 • طبقات در فواصل مختلفی می توانند قرار گیرند .
 • برای انواع مشاغل و کسب و کارها می توان از آن استفاده کرد .

قفسه های خود ایستا در انواع یک طرفه و دو طرفه دارای خصوصیات مشابهی هستند و تنها تفاوت آن ها ، در نوع قرار گیری قفسه در فروشگاه می باشد . که برای قفسه های وسط فروشگاه حتما باید از نوع دو طرفه و برای قفسه های کنار دیوار نیز باید از نوع یک طرفه استفاده کرد . مزیت این نوع از قفسه ها قابلیت و سهولت در جا به جایی آن ها از محلی به محل دیگر است .

 

در این مقاله به توضیح قفسه های های خود ایستا  و انواع آن و هم چنین مزیت ها و قابلیت های آن پرداختیم . اگر برای انتخاب قفسه مناسب برای فروشگاه دچار تردید هستید و یا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید ، می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره ببرید . ارتباط با ما از طریق اطلاعات درج شده در صفحه تماس با ما وب سایت امکان پذیر است . هم چنین با تکمیل و ارسال فرم مشاوره در پایین صفحه ، همکاران ما با شما تماس می گیرند . ( مشاوره رایگان تلفنی و حضوری )

Tags: , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هفده + 15 =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست