قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی بازویی چیست؟

یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه بندی کانتی لور نیز گفته می شود . تفاوت قابل توجه قفسه بندی بازویی با سایر قفسه های رایج در انبارهای صنعتی و نیمه صنعتی ، این است که این قفسه ها به دلیل حذف ستون جلوی قفسه ، برای چیدن تجهیزات و اقلامی با طول زیاد ، هم چون : لوله ، موکت ، پروفیل و غیره مناسب می باشد . قفسه بندی کانتی لور با توجه به نوع محصولات در دو گروه سبک و سنگین قابل تولید و اجرا است . این سیستم قفسه بندی با حداکثر ارتفاع 12 متر و ابعاد مختلف قابلیت اجرا در انبارهای کوچک و بزرگ را دارا می باشد .

کاربرد قفسه بندی بازویی

قفسه بندی بازویی جهت نگهداری بارهای سنگین ، حجیم لوله‌ای ، شاخه‌ای و یا رولی و ورقی که توسط لیفتراک جا به جا می‌شوند ، مورد استفاده قرار می گیرد . همان طور که گفتیم ساختار در نظر گرفته شده برای قفسه بندی کانتی لور و حذف ستون جلوی قفسه و تعبیه کردن ستون های افقی با فاصله های مشخص از یکدیگر ، باعث می شود تا انتخاب مناسبی برای ذخیره سازی وسایل رشته ای با طول زیاد باشند .

از اصلی ترین کاربردهای قفسه بندی بازویی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • انبار کارخانجات تولید لوله های فلزی و پلاستیکی
  • انبار کارخانجات تولید موکت و فرش و کفپوش
  • انبار ورقه های MDF ، نئوپان و الوار

برای نگهداری و انبار هرگونه محصول با ساختار لوله ای و رشته ای و رولی با وزن های سنگین می توان از قفسه بندی بازویی استفاده کرد . همچنین که جا به جایی و چیدمان محصولات توسط لیفتراک انجام شده و محدودیتی در وزن اجناس قرار گرفته بر روی پایه های قفسه وجود ندارد .

اجزا و رنگ قفسه بندی بازویی

مهم ترین اجزای قفسه بندی کانتی لور یا بازویی شامل قاب راک یا فریم راک ، ستون رول فرمی ، بیس پلیت کف ، بادبند های افقی یا مورب ، بازویی افقی ، دستک ها و استند می باشند . رنگ ستون‌ها و پایه ستون‌ها طوسی ، بازوها نارنجی ، مهاربندها طوسی و سایر اتصالات گالوانیزه می‌باشند .

انواع قفسه بازویی

قفسه بازویی در دو نوع یک طرفه و دو طرفه تولید و عرضه می شود  که به توضیح آن خواهیم پرداخت .

قفسه بندی بازویی ( کانتی لور ) یک طرفه

در این نوع قفسه بندی ، چیدمان و جا به جایی کالا و اقلام فقط از یک طرف قابل انجام است . این نوع قفسه بندی برای انبار هایی که یک طرف دیوار می باشد ، بسیار کاربردی است .

قفسه بندی بازویی ( کانتی لور ) دو طرفه

در قفسه بندی دو طرفه ، امکان جا به جایی محصولات و کالا از هر دو طرف امکان پذیر است . همچنین این قفسه ها در فضاهای میان انباری قرار می گیرند .

 

قفسه بندی بازویی

( قفسه بندی بازویی چیست؟ )

مهم ترین ویژگی های این نوع قفسه بندی

  • ستون جلو قفسه حذف می شود تا جا به جایی و چیدمان محصولات به راحتی توسط لیفتراک انجام شود .
  • با توجه به وزن و نوع محصولات مقاومت بازوها و فاصله بین آن ها تعیین می شود .
  • ارتفاع قفسه ها با توجه به شرایط انبار قابل تعیین می باشد ، اما در حالت استاندارد بین 1 تا 6 متر اجرا می گردد .
  • قدرت تحمل بار قفسه بندی کانتی لور در اغلب مواقع تا 1000 کیلوگرم می باشد .
  • استقامت بدنه قفسه توسط استند متصل شده به کف زمین افزایش پیدا می کند .
  • فاصله بین بازوها با توجه به نوع محصول و شرایط محیط قابل تغییر می باشد .
  • عرض راهرو بین قفسه های بازویی بیشتر از سایر انواع قفسه بندی می باشد تا جا به جایی لوله و سایر وسایل به راحتی انجام شود .

در این مقاله به معرفی و بررسی قفسه بندی بازویی پرداختیم . ویژگی ها و کاربردهای آن را نیز بیان کردیم . اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می توانید با مشاوران ما از قسمت صفحه تماس با ما وب سایت در ارتباط باشید .

 

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهار × پنج =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست