قفسه بندی انبار منازل به همراه نکات مهم و کاربردی

سیستم قفسه بندی انبار منازل

قفسه بندی انبار منازل به همراه نکات مهم و کاربردی

منازل اعم از ویلایی و آپارتمانی نیز جز مکان هایی است که نیاز به وجود قفسه دارند چرا که در همه منازل لوازم اضافی و بدون استفاده ای وجود دارند که باید به انبار منتقل شوند . بنابراین چیدمان و قفسه بندی انباری منازل بسیار اهمیت دارد . زیرا باعث استفاده بهینه از فضای انبار و از همه مهم تر نظم دادن به محیط انباری خانه می شود . بنابراین بهتر است قبل از چیدن وسایل در طبقه انباری حتما از قفسه بندی استفاده کنید . در اغلب موارد انباری منازل فضای محدودی دارد و محل قرار دادن وسایل کم یا بدون کاربرد و غیر ضروری است .

قفسه بندی انبار منزل

در قفسه بندی انبار منزل باید به نکاتی توجه کنید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید . از جمله نکاتی که در قفسه بندی انبار خانگی باید دقت کنید انتخاب نوع قفسه بندی است که با توجه به اندازه فضا انتخاب می شود . از سوی دیگر اگر در انباری خود پنجره دارید ، باید زاویه تابش آفتاب روی قفسه ها در نظر گرفته شود . تا وسایلی که ممکن است با تابش آفتاب خراب شوند در این قفسه ها قرار نگیرند . ه مچنین باید این قفسه بندی طوری طراحی شود تا در عین سادگی ، سهولت دسترسی و رفت و آمد و زیبایی نیز لحاظ شود . بنابراین قفسه بندی انبار خانه باید به صورت تخصصی و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود .

به دلیل محدودیتی که در فضای طبقه بندی انباری خانه وجود دارد معمولا علاوه بر دیوارها از قسمت کف و حتی سقف برای قفسه استفاده می شود . قفسه بندی باعث می شود همه وسایل را با نظم در جای خود قرار دهید و در صورت لزوم به راحتی آن ها را بیابید .

در قفسه انباری خانه وسایل را دسته بندی کنید

از مهم ترین مسائل قابل توجه در قفسه بندی انبار منزل گروه بندی و دسته بندی وسایل در قفسه هاست . این مسئله باعث می شود تا علاوه بر نظم بخشیدن به وسایل ، آن ها را خیلی راحت تر و سریع تر پیدا کنید . دسته بندی لوازم ، سهولت دسترسی و صرفه جویی در زمان را نیز به دنبال دارد . برای نمونه هنگام جمع بندی وسایل در یک جعبه ، باید این اصل را در نظر داشت که وسایل مشابه در یک جعبه یکسان نگهداری شوند . این کار موجب سهولت و سرعت دسترسی به لوازم مشابه می گردد .

بهتر است اقلام و وسایل سبک و کوچک تر در ردیف های بالاتر چیده شوند.قرار گیری اقلام سنگین تر و حجیم تر نیز در ردیف های پایین مناسب تر است . همچنین لازم است که در قفسه بندی انبار منزل وسایل با کاربرد و اهمیت بیشتر در ردیف های پایین و جلوتر قرار گیرند .

قفسه بندی انبار خانه

تفاوت قفسه انبار های کوچک و خانگی با انبارهای بزرگ

در فروشگاه ها و کارخانه ها نیز از سیستم قفسه بندی استفاده می شود اما سیستم انبارداری و قفسه بندی در انبارهای بزرگ با انبارهای منازل متفاوت است . به عنوام مثال در انبارهای بزرگ یک کارخانه قطعه سازی قفسه ها دارای تعداد بسیار زیادی هستند و همین امر نظم دادن به آن ها را سخت تر می کند . بنابراین انبارداران از شماره هایی برای قفسه ها استفاده می کنند . تفاوت دیگر این است که در انبارهای بزرگ با توجه به این که اقلام متفاوتی ممکن است در قفسه ها نگهداری شوند ، جنس قفسه ها متفاوت است .

نکات مهم

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تا جای ممکن سعی کنید از تجمع وسایلی که هیچگاه به کارتان نمی آید ، در انباری خودداری کنید . این وسایل ممکن است سال ها گوشه انباری بمانند و قفسه ها را اشغال کنند اما استفاده نشوند . در قفسه انباری خانه سعی کنید از سبدهای شلف و طبقات و آویزهای دیواری نیز استفاده کنید . زیرا این گونه از سبدها در نگهداری بسیاری از وسایل همچون آچار ، انبر دست ، چکش ، پیچ گوشتی و . . . به شما کمک می کنند .

وسایل را هیچ گاه در قفسه ها روی هم انبار نکنید ، زیرا این کار فضایی ناخوشایند به وجود می آورد و پیدا کردن وسایل را سخت تر می کند . اقلام را به صورت عمودی در قفسه ها نگهداری کنید .
از قفسه هایی با جنس مناسب برای نگهداری وسایل خود استفاده کنید . زیرا برخی از قفسه ها تحمل و قدرت نگهداری وسایل سنگین تر را ندارند و به مرور شکل می گیرند یا می شکنند به طور مثال هیچ گاه از قفسه پلاستیکی برای قفسه بندی و انبار لوازم اهنی و سنگین وزن استفاده ننمایید .

Tags: , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

19 − یک =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست