سیستم قفسه بندی فروشگاه و ارتباط آن با میزان فروش

 سیستم قفسه بندی فروشگاهی و ارتباط آن با میزان فروش

 سیستم قفسه بندی فروشگاه و ارتباط آن با میزان فروش

فروش یکی از اهداف بسیار مهم هر فروشگاهی می باشد. فروش با بقای یک فروشگاه ارتباط مستقیمی دارد. چنانچه فروش یک فروشگاه خوب باشد باعث رشد و رونق آن می شود. و اگر فروش خوب نباشد منجر به ورشکستگی آن فروشگاه خواهد شد. عوامل بسیار زیادی هستند که می توانند مستقیم و غیر مستقیم بر میزان فروش یک فروشگاه تاثیر بگذارند. یکی از عوامل بسیار مهم و اثر گذار بر میزان فروش، سیستم قفسه بندی فروشگاه می باشد.

این که سیستم قفسه بندی فروشگاه چگونه می تواند بر افزایش فروش تاثیر بگذارد سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد. اگر فروش و افزایش آن دغدغه شما نیز می باشد با ما در این مقاله همراه باشید.

سیستم قفسه بندی چگونه بر میزان فروش تاثیر می گذارد؟

فروش هدف هر فروشگاهی می باشد. فروشگاه ها برای اینکه بتوانند فروش را محقق کنند راهکارهای مختلفی در نظر می گیرند. به طور مثال قیمت مناسب، کیفیت خوب، خدمات پس از فروش و گارانتی ها، رفتار خوب فروشنده و … نکته مهم در فرآیند فروش این است که هر اقدامی باید منجر به ایجاد حس خوب در مشتری شود.

به طور مثال قیمت خوب می تواند حس خوب برد را در مشتری برانگیزد. و یا خدمات پس از فروش حس خوبی به مشتری می دهد. چرا که او می تواند با خیالی آسوده تر کالای خود را خریداری نماید. استفاده از سیستم قفسه بندی در فروشگاه نیز یکی از اقداماتی است که می تواند منجر به ایجاد حس خوب در مشتریان شود.

اما سوال اینجاست که سیستم قفسه بندی چگونه باعث ایجاد حس خوب در مشتریان می شود؟ و یا چگونه می تواند منجر به افزایش فروش شود؟ پاسخ این است که سیستم قفسه بندی باعث ایجاد مزیت هایی می شود. و مزیت های سیستم قفسه بندی می توانند باعث ایجاد حس خوبی در مشتریان شوند و آنان را ترغیب به خرید کنند. در نتیجه این مزیت ها می توانند منجر به افزایش فروش شوند. در ادامه بیان خواهیم نمود که سیستم قفسه بندی چگونه با مزیت های خود می تواند با فروش در ارتباط بوده و بر میزان آن تاثیر بگذارد.

نظم بخشیدن به محیط فروشگاه با سیستم قفسه بندی

نظم در هر محیطی علاوه بر این که امکان دسترسی را تسهیل می بخشد، محیط را نیز زیباتر جلوه می دهد. زیبایی حاصل از نظم محیط، به افراد احساس آرامش می دهد. و این احساس آرامش موجب می شود مشتریان بتوانند با آرامش خاطر اجناس را مشاهده نمایند و بهتر تصمیم گیری نمایند.

اما اگر محیط فروشگاه نظم نداشته باشد مشتریان احساس بدی خواهند داشت و چه بسا فروشگاه را خیلی زود ترک کنند.بنابراین استفاده از سیستم قفسه بندی در فروشگاه کمک زیادی به حس خوب مشتریان و افزایش فروش می نماید.

نورپردازی قفسه فروشگاه

نورپردازی سیستم قفسه بندی

امروزه نورپردازی نقش بسیار مهمی در طراحی  فضای داخلی و خارجی و به طور کلی معماری دارد.  نورپردازی در فروشگاه نیز اهمیت بسیار فراوانی دارد. در فروشگاه ها برای روشنایی محیط از نورپردازی استفاده می شود. علاوه بر این بر روی سیستم های قفسه بندی نیز نورپردازی اجرا می شود.

اجرای نورپردازی بر روی سیستم قفسه بندی دو مزیت دارد. اولین مزیت نورپردازی قفسه در فروشگاه ها ایجاد روشنایی کافی برای در معرض دید قرار دادن اجناس است. به طور مثال مشتریان می توانند به راحتی محصولات و اطلاعات درج شده بر روی آن را مشاهده نمایند.

دومین مزیت ایجاد جلوه زیبا برای محصولات است. با این کار شما می توانید توجه مشتریان را به محصولات جلب نمایید. به طور مثال اگر محصولی دارید که می خواهید بیشتر در معرض دید مشتریان قرار دهید یکی از راهکارها این است که محصول درون قفسه را به زیباترین شکل ممکن نورپردازی نمایید. این کار باعث می شود بتوانید احتمال فروش آن محصول را بالا ببرید.

دسترسی راحت به اقلام

سیستم قفسه بندی با تفکیک فضا این امکان را فراهم می آورد تا بتوان محصولات را بر اساس طبقه بندی مورد نظر چیدمان نمود. در نتیجه دسترسی به اقلام تسهیل می شود. تسهیل دسترسی به اقلام برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است. زیرا زمانی که مشتری بتواند خود به کالای مورد نظر دسترسی داشته و آن را بررسی نماید. احساس بهتری را تجربه خواهد نمود. در نتیجه با این کار می توان در فرآیند فروش تاثیر مثبتی گذاشت.

چیدمان اقلام مکمل در قفسه های مجاور

یکی از مزیت های سیستم قفسه بندی این است که فضای تفکیک شده خوبی در اختیار ما قرار می دهد. زمانی که شما بتوانید این فضای تفکیک شده را هدفمند چیدمان نمایید. می توانید تاثیر مثبتی در فرآیند فروش داشته باشید. برای درک بهتر، با مثال این موضوع را توضیح خواهیم داد.

فرض کنید شما فروشگاه خرازی دارید. درون یک ستون از قفسه شما انواع نخ را قرار داده اید. حال برای آنکه قفسه های کنار آن را هدفمند چیدمان نمایید. باید کالایی را درون قفسه های مجاور قرار دهید که خریدار نخ ممکن است به آن نیاز داشته باشد. به طور مثال انواع زیپ، دکمه، قیچی، سوزن و… با این کار شما می توانید بر خرید احساسی مشتریان تاثیر بگذارید و در آنها احساس نیاز را ایجاد نمایید.

بهداشت محیط

محیط تمیز در هر فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا یک محیط تمیز خود یک عامل برای ایجاد حس خوب در مشتریان است. زمانی که مشتریان وارد یک فروشگاه تمیز می شوند. احساس خوبی در آنها ایجاد می شود و این پیام را دریافت می کنند که شما برای کارتان و برای مشتریانتان ارزش قائل هستید. حال تصور کنید یک مشتری وارد فروشگاهی شود که روی اجناس را خاک گرفته و در گوشه ای زباله ها ریخته شده اند. به نظر شما این مشتری خرید خود را در این فروشگاه انجام می دهد؟ احتمالا خیر

سیستم قفسه بندی این امکان را فراهم می آورد که بتوان محیط را به بهترین شکل ممکن نظافت نمود. چون با تفکیک فضا امکان چیدمان اقلام را به طور مرتب درون قفسه ها ایجاد می نماید و در نتیجه کار نظافت اقلام درون قفسه، کف فروشگاه و به طور کلی فضای فروشگاه تسهیل می گردد.

فضای کافی برای مشتریان

فضای کافی بین قفسه ها برای مشتریان

قفسه بندی اصولی و درست با ایجاد فضای طبقاتی این امکان را فراهم می آورد تا بتوان اجناس را به خوبی در فضای فروشگاه مدیریت کرد. فضای خالی در فروشگاه بسیار مهم است. زیرا مشتریان باید فضای کافی و خوبی در اختیار داشته باشند تا بتوانند به راحتی اقلام را مشاهده و بررسی نمایند.

با یک مثال توضیح خواهیم داد که چرا فضای خالی در فروشگاه اهمیت دارد. تصور کنید مشتری وارد فروشگاه شده و در قسمتی مشغول بررسی محصول مورد نظرش می باشد. در همان لحظه مشتری دیگری وارد می شود و می خواهد به محصولی در نزدیکی مشتری قبلی دسترسی داشته باشد. و از او می خواهد که کنار برود. در این هنگام مشتری اول کمی جا به جا می شود. به محض اینکه مشتری دوباره مشغول بررسی اقلام می شود یک مشتری دیگر نیز از او می خواهد جا به جا شود.

حال اگر این اتفاق پشت سر هم تکرار شود باعث برهم خورد آرامش مشتری هنگام خرید می شود. و در نهایت حس بدی پیدا می کند و حتی ممکن است از ادامه بررسی و روند خریدش منصرف شود. بنابراین لازم است قفسه بندی را درست و اصولی انجام دهیم . و فضای کافی برای تردد مشتریان در نظر بگیریم تا بتوانند با آرامش خاطر اجناس را بررسی نمایند.

به نظر شما سیستم قفسه بندی چه مزیت دیگری دارد که می تواند منجر به ایجاد حس خوب در مشتریان شود؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

در مقاله امروز به ارتباط میان سیستم قفسه بندی فروشگاه و میزان فروش پرداختیم. همانطور که گفتیم فروش یکی از مهم ترین اهداف هر فروشگاهی می باشد. لذا لازم است برای آن راهکارهایی داشته باشیم. ما در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم که چطور سیستم قفسه بندی فروشگاه می تواند بر فروش تاثیرگذار باشد.

برای این که فروش اتفاق بیافتد باید فاکتورهای مختلفی فراهم شود. به طور مثال نیاز مشتری، قیمت کالا، کیفیت کالا، خدمات پس از فروش و … در این میان یکی از مهم ترین فاکتورهایی که می تواند منجر به فروش شود این است که مشتری تجربه خرید خوبی داشته باشد. به این معنا که در زمان خرید از فروشگاه احساس خوبی نسبت به ما و فروشگاه داشته باشد.

ما در این مقاله توضیح دادیم که سیستم قفسه بندی با مزایایی که ایجاد می کند، چگونه می تواند در ایجاد حس خوب در مشتریان تاثیر بگذارد. از جمله مزایای سیستم قفسه بندی که منجر به حس خوب در مشتریان و در نهایت منجر به افزایش فروش می شوند به نظم بخشیدن به محیط فروشگاه، نورپردازی، دسترسی راحت به اقلام، چیدمان اقلام مکمل در قفسه های مجاور، بهداشت محیط، چیدمان مناسب و فضای کافی برای مشتریان اشاره داشتیم.

در پایان از شما ممنونیم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمودید. امیدواریم  شما را با اهمیت استفاده از قفسه بندی و تاثیرات آن بر فروش به خوبی آشنا کرده باشیم. اگر در زمینه قفسه بندی نیز نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ما در مجموعه متال شلف صحبت نمایید. کارشناسان ما شما را در انتخاب قفسه مناسب برای فروشگاهتان راهنمایی خواهند نمود.

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دو × چهار =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه ابزار و انواع آن

قفسه بندی فروشگاه ابزار و انواع آن قفسه بندی یکی از از اقدامات مهم و ضروری هر فروشگاهی می باشد. فروشگاه ابزار از جمله فروشگاه هایی می باشد که قفسه…
قفسه بندی فروشگاه ابزار و انواع آن

قفسه بندی فروشگاهی و انواع آن

قفسه بندی فروشگاهی و انواع آن هر کسب و کاری برای افزایش بهره وری و تسهیل روند کار و توسعه خود نیاز به ملزومات و تجهیزاتی دارد. فروشگاه ها نیز…
قفسه بندی فروشگاهی و انواع آن

قفسه بندی فروشگاه نان فانتزی

قفسه بندی فروشگاه نان فانتزی قفسه بندی یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که باید فروشگاه نان فانتزی به آن مجهز باشد. تصور کنید به عنوان یک مشتری وارد فروشگاه…
قفسه بندی فروشگاه نان فانتزی

قفسه بندی متحرک انبار چیست ؟

قفسه بندی متحرک انبار چیست ؟ قفسه بندی متحرک یکی از انواع قفسه بندی های انبار است. در این نوع قفسه بندی همانطور که از نامش مشخص است قفسه متحرک…
قفسه بندی متحرک انبار چیست ؟

قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن

قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن تقریبا همه ما به فروشگاه اسباب بازی رفته ایم یا از کنار آن گذشته ایم. فروشگاهی جذاب که بسیار مورد علاقه کودکان می…
قفسه فروشگاه اسباب بازی و انواع آن

انواع قفسه بندی انبار را بشناسید

انواع قفسه بندی انبار را بشناسید قفسه بندی یکی از مهم ترین تجهیزات هر انبار می باشد. زیرا قفسه بندی فضای انبار را به بخش های مجزا تقسیم نموده و…
انواع قفسه بندی انبار را بشناسید
فهرست