سیستم قفسه بندی راک کفپوش دار یا بالکی راک

قفسه بندی راک کفپوش دار یا بالکی راک

سیستم قفسه بندی راک کفپوش دار یا بالکی راک

سیستم های قفسه بندی بسیار متنوع هستند و هر کسب و کاری باید با توجه به اقلام و محصولاتش قفسه بندی مناسبی را انتخاب کند . کسب و کارهایی که در حوزه صنعتی و نیمه صنعتی هم چون  ابزار آلات ، تاسیسات و لوازم یدکی هستند ، به قفسه بندی مخصوص خود نیاز دارند ، که بتوان محصولات سنگین و نیمه سنگین آن ها را به بهینه ترین شکل ممکن در فضای موجود ، ساماندهی کرد . یکی از کاربردی ترین قفسه ها که مناسب انبار کسب و کارهای صنعتی و نیمه صنعتی می باشد سیستم قفسه بندی راک کفپوش دار یا بالکی راک می باشد .

قفسه های راک کفپوش دار یا بالکی راک مناسب انبار محصولات سنگین و نیمه سنگین هستند و می توانند امکان استفاده بهینه از فضای انبار را فراهم کنند . این نوع قفسه بندی جنس فلزی داشته و سنگین و ثابت می باشد که به صورت طبقاتی پیاده سازی می شوند و دسترسی به پالت های آن از طریق پله های فلزی بین طبقات امکان پذیر می باشد .

پیش از ادامه ی مقاله لازم به ذکر است اگر نیازمند مشاوره در زمینه ی قفسه بندی فروشگاه و انبار خود هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در صفحه تماس با ما و یا در پایین صفحه با پر کردن فرم مربوطه از خدمات مشاوره رایگان مجموعه ی ما بهره مند شوید .

مشخصات فنی و ابعاد قفسه بندی بالکی راک

قفسه بندی راک کفپوش دار متشکل از اجزای اصلی هم چون : ستون ، کفی ستون ، مهاربند ضربدری و افقی ، بازو ، کف پوش ، قفل اطمینان و پیچ و مهره می باشد . عموما قطعات قفسه بندی مانند ستون ، کفی ستون و مهاربندها به رنگ طوسی ، بازوهای طبقات نارنجی  ،کفپوش به رنگ طوسی یا گالوانیزه و اتصالات مانند قفل اطمینان و پیچ و مهره ، گالوانیزه می باشند .

ابعاد استاندارد قفسه بندی راک کفپوش دار نیز به شرح زیر است :

 • ابعاد رایج کفپوش قفسه های پانل راک  ، عرض 38 سانتی متر و عمق 80 ، 90 ، 100 و 110 سانتی متر است .
 • دهانه متناسب با نوع و اندازه کالاها بین مقادیر 117 ،  155 ، 194 ، 232 و 270 سانتی متر متغیر می باشد .
 • عمق قفسه ها متناسب با نیاز مشتری در اندازه های 80 ، 90 ، 100 و 110 سانتی متر تعیین می شود .
 • ارتفاع قفسه ها بسته به شرایط انبار از 200 تا 1000 سانتی متر متغیر است .

انواع قفسه بندی بالکی راک

قفسه بندی بالکی راک در دو نوع : راک کف پوش دار نیمه سنگین و راک کفپوش دار سنگین عرضه می شود . تفاوت اصلی این دو نوع قفسه ، در میزان تحمل بار طبقات می باشد . راک کفپوش دار نیمه سنگین نسبت به راک کفپوش دار سنگین ، از میزان تحمل بار کمتری برخوردار است به همین دلیل ستون ها ، قاب ها ، بازو طبقات و ضخامت کف کمتر می باشد . لازم به ذکر است ، قفسه بندی راک کفپوش دار سنگین خود نیز در دو نوع ساده ( یک طبقه ) و نوع چند طبقه ،  قابل سفارش می باشد .

کاربرد قفسه بندی بالکی راک چیست؟

قفسه بندی بالکی راک کاربردهای فراوانی دارد . به طور مثال برای انبارهای ذخیره قطعات اولیه ، کارخانجات تولید ابزارآلات صنعتی و نیمه صنعتی ، کارخانجات تولید دارو و مواد شوینده و بهداشتی و سردخانه های ذخیره سازی مواد غذایی و . . . اما اغلب از این نوع قفسه بندی در انبارهای لوازم یدکی دستگاه های مختلف ، ابزار آلات و تاسیسات ساختمانی استفاده می شود . از قفسه های بالکی راک می توان در محیط هایی با ظرفیت های گوناگون که وزن محصولات زیاد سنگین نباشند استفاده نمود زیرا این قفسه را می توان در ارتفاع های مختلف پیاده سازی نمود .

از جمله نکاتی که در مورد این نوع قفسه بندی باید بدانید این است که قرار دادن محصولات و اقلام بر روی طبقات این قفسه به صورت دستی و توسط نیروی انسانی انجام می پذیرد و تقسیم بار بر اساس ظرفیت تحمل طبقات انجام می شود . به طور کلی بالکی راک اغلب برای انبارهایی با اقلام و محصولات وزن پایین کاربرد دارد .

سیستم قفسه بندی بالکی راک

قفسه بندی بالکی راک چه ویژگی هایی دارد؟

قفسه بندی بالکی راک ویژگی های زیادی دارد از جمله :

 • نصب و اجرای سریع و کاهش یا افزایش ابعاد
 • تعیین اندازه دهانه و عمق پانل ها با توجه به وزن محصولات و تحمل بار
 • قابلیت اجرا در ارتفاع و به‌ صورت طبقات متعدد
 • طراحی و اجرای طبقات با توجه به نوع محصولات، فضای داخلی سالن
 • کاهش یا افزایش آسان فاصله بین طبقات بر حسب شرایط
 • اتصال قفسه ها با پیچ و مهره و ایجاد بدنه محکم و مقاوم در برابر ضربه و افزایش وزن محصولات
 • امکان چیدمان محصولات توسط اپراتور انسانی و چرخ دستی
 • دسترسی آسان به‌ تمامی طبقات قفسه‌ بندی شده و اقلام موجود
 • سهولت انجام بارگذاری و برداشت بار از طبقات
 • پشتیبانی از تأسیسات سالن و انبار مانند سیستم‌های روشنایی و اطفاء حریق
 • افزایش چشمگیر نظم و سطح ایمنی انبار و کالاها

 

در این مقاله سیستم قفسه بندی راک کفپوش دار یا بالکی راک را توضیح دادیم . سیستم های قفسه بندی انواع مختلفی دارند و هر کسب و کاری باید با توجه به محصولات و اقلامش قفسه بندی متناسبی را انتخاب کند . اگر برای انتخاب قفسه بندی مناسب نیاز به راهنمایی دارید ، مشاوران ما می توانند در انتخاب بهترین سیستم قفسه بندی به شما کمک کنند .

Tags: , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

17 − چهارده =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست