بهترین قفسه فروشگاهی کدام است؟ | نکات طلایی

چه نوع قفسه بندی مناسب فروشگاه من است؟

بهترین قفسه فروشگاهی کدام است؟|نکات طلایی در انتخاب قفسه بندی چه هستند؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که در زمان تاسیس یک فروشگاه یا بازسازی یک فروشگاه باید به آن توجه داشت ، انتخاب قفسه بندی مناسب است . هر فروشگاهی  اعم از هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها،فروشگاه های لوازم یدکی خودرو ، فروشگاه های زنجیره ای ، پوشاک و . . . باید در انتخاب قفسه بندی دقت کافی را داشته باشد . چرا که قفسه بندی مناسب علاوه بر زیبایی ظاهری به دیده شدن هر چه بیشتر محصولات فروشگاه کمک می کند .

در سر تا سر جهان قفسه بندی فروشگاه ،عامل بسیار مهمی در افزایش فروش محسوب می شود . اما یکی از دغدغه های فروشگاه ها این است که بهترین قفسه فروشگاهی چه قفسه ای می باشد ؟ به طور کلی دو نوع سیستم قفسه بندی وجود دارد : یک دسته مربوط به قفسه بندی انبار و دسته دیگر مربوط به قفسه بندی داخلی فروشگاه می باشد . که در ادامه توضیح خواهیم داد .

قفسه بندی راک برای انبار های فروشگاه

برای قفسه بندی انبار فروشگاه ، از قفسه های راک استفاده می شود که از نظر نوع ، اندازه و حجم کالای انبار شده ، متفاوت از قفسه های فروشگاهی می باشند . قفسه های راک دارای ستون ، بازویی و مهاربند هستند و بسته به نوع کاربری از مهاربندهای افقی ، ضربدری و زیگزاگ جهت افزایش ایمنی و تقویت ستون های آن استفاده می شود . این قفسه ها امکان تجهیز تا ارتفاع زیاد را دارند و به همین دلیل استفاده بهینه از فضای انبار را میسر می سازند .

قفسه بندی سوپرمارکت و هایپرمارکت ها

برای قفسه های داخلی فروشگاه از قفسه های فروشگاهی استفاده می شود که معروف ترین آن ها قفسه بندی سوپرمارکت و هایپرمارکت هستند که تنوع بسیار بالایی دارند . با استفاده از این نوع قفسه ها ، اقلام و کالا ها را می توان به خوبی در معرض دید مشتریان قرار داد . از  انواع قفسه های داخلی فروشگاه کی توان به قفسه های یک طرفه و دوطرفه تا انواع قفسه های جزیره و گرد برای قفسه بندی در این فروشگاه ها نام برد .

پس اگر هدفتان از قفسه بندی ، قفسه بندی انبار است بهترین گزینه استفاده از قفسه بندی راک است که به بهترین شکل ممکن از فضای انبار استفاده می شود ضمن این که استحکام بسیار بالایی برای تحمل وزن کالا ها و اقلام دارد . اما اگر هدفتان از قفسه بندی ، قفسه بندی فضای داخلی فروشگاه و چیدمان اقلام و کالا ها به منظور در معرض دید قرار دادن ان ها برای مشتریان و همچنین سهولت دسترسی مشتریان به محصولات است می توانید از انواع قفسه های فروشگاهی یک طرفه ، دو طرفه  و  . . . استفاده نمایید .

 

قفسه بندی سوپرمارکت و هایپرمارکت

 

علاوه بر این ، برای انتخاب هر چه بهتر قفسه مناسب برای فروشگاه باید به نکات دیگری نیز توجه داشت . به طور مثال قفسه باید به گونه ای باشد که محصولات به طور دسته بندی شده در آن قرار بگیرند و از طرفی دسترسی به محصولات برای مشتریان به راحتی صورت پذیرد . همچنین عواملی هم چون رنگ و ظاهر قفسه بندی ، محل قرار گیری آن در فروشگاه و حتی تعداد طبقات از جمله مواردی هستند که هنگام انتخاب قفسه باید به آن توجه داشت . در ادامه برخی از مهم ترین نکات را که به شما برای انتخاب بهترین قفسه کمک می نماید را بیان می کنیم .

برای انتخاب بهترین قفسه فروشگاهی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

همان طور که پیش تر گفتیم برای انتخاب بهترین قفسه برای فروشگاه علاوه بر مشخص کردن این که هدف از قفسه بندی فروشگاه ، فضای داخلی فروشگاه است یا فضای انبار ، باید به نکات زیادی توجه داشت که در ادامه به بیان مهم ترین نکات به تفصیل خواهیم پرداخت :

1.تناسب جنس قفسه بندی با محصول

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب قفسه مناسب این است که جنس قفسه با محصولات و کالاهای فروشگاه شما متناسب باشد . جنس قفسه باید طوری انتخاب شود که مناسب با نوع محصولات شما باشد . به طور مثال قفسه ای که برای مواد خوراکی مناسب است با قفسه ای که مناسب مواد شوینده یا پوشاک است ، متفاوت خواهد بود . تناسب جنس قفسه بندی با محصولات فروشگاه عامل مهمی در جلب نظر مشتریان است .

2.تناسب نوع قفسه بندی با وزن محصول

مورد بعدی تناسب قفسه با وزن محصولات است . قفسه باید توانایی و ظرفیت لازم برای تحمل و  نگه داشتن بار و هم چنین مقاومت کافی در برابر آسیب را داشته باشد . به طور مثال اگر قطعات و محصولات فروشگاه شما سنگین است باید از قفسه های فلزی یا چوبی با طول کم استفاده کنید . هم چنین اگر محصولات فروشگاه سبک است از قفسه های ضعیف تر با حجم و هزینه کمتر استفاده کنید .

3. هماهنگی قفسه بندی فروشگاه با نوع کسب و کار و رنگ مناسب قفسه

نکته سوم مربوط به هماهنگی و تناسب رنگ و نوع قفسه با نوع کسب و کار است . رنگ ، طرح و اندازه قفسه های یک فروشگاه  باید با توجه به زمینه فعالیت فروشگاه تعیین شود به طور مثال طرح و رنگ قفسه های یک فروشگاه کتاب با یک فروشگاه پوشاک بسیار متفاوت است .

برای انتخاب بهترین رنگ و جذب مشتری می توان از روان شناسی رنگ ها نیز استفاده کرد . به طور مثال برای کسب و کارهایی که در زمینه طبیعت فعالیت می کنند رنگ سبز می تواند انتخاب مناسبی باشد چرا که بر اساس روانشناسی رنگ ها ، رنگ سبز نمادی از طبیعت و طراوت و تازگی و . . . می باشد .

تعداد طبقات قفسه نیز بر اساس ویژگی های کالا و ارتفاع قفسه ها مشخص می شود . قفسه بندی فروشگاهی باید حداکثر سه طبقه که متناسب با قد اغلب مشتریان است ، داشته باشد تا در برداشتن اجناس توسط مشتریان مشکلی پیش نیاید .

4. طراحی مناسب قفسه ها برای کاهش مشکل رفت و آمد مشتری در فضای فروشگاه

نکته پنجم که برای انتخاب بهترین قفسه باید در نظر داشته باشید این است که قفسه های باید طوری انتخاب شوند که رفت و آمد و تردد مشتریان در بین آن ها به راحتی صورت پذیرد .

5. تناسب قفسه بندی با فضای موجود در فروشگاه

تناسب قفسه با فضای فروشگاه نیز بسیار مهم است . فضای فروشگاه ممکن است بزرگ یا کوچک باشد . در هر صورت باید در طراحی فضا و دکوراسیون داخلی به نسبت اندازه قفسه و فضای در دسترس توجه کرد . به طور مثال اگر فروشگاه با فضای کوچک و محدود دارید ، قفسه ها باید بتوانند کالاهای شما را به خوبی به نمایش بگذارند .

قفسه متناسب با فضا

6. لوازم جانبی مورد نیاز برای قفسه بندی فروشگاه

مطابقت لوازم جانبی قفسه با نوع محصولات فروشگاه نیز مورد دیگری است که باید به آن توجه داشت . بست ها ، قلاب ها ، پایه ها ، نرده ها و پانل ها از جمله تجهیزات و لوازم جانبی قفسه های فروشگاهی هستند که باید با ویژگی های کالاها مطابقت داشته باشد .

7. رفع نیاز به افزایش قفسه در آینده

نکته مهم بعدی که اغلب نادیده انگاشته می شود توجه به آینده فروشگاه و توسعه آن است . در زمان انتخاب قفسه باید آینده را نیز در نظر داشته باشید . اگر رشد فروشگاه پیش بینی می شود ، توصیه می شود از قفسه های قابل تنظیم استفاده کنید . زیرا این امکان را را برای شما فراهم می کند که قفسه ها را با توجه به موجودی فعلی خود تنظیم کنید .

 

در این مقاله مواردی را که باید برای انتخاب قفسه مناسب در نظر داشته باشید بیان کردیم . اما اگر همچنان در انتخاب قفسه مناسب تردید دارید می توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه ما بهره مند شود . برای دریافت هر گونه راهنمایی می توانید از طریق فرم درخواست مشاوره در پایین همین صفحه اقدام نمایید و یا اینکه به صفحه تماس با ما وب سایت رفته و با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

 

کارشناسان متال شلف شما را در هنگام انتخاب قفسه بندی مناسب فروشگاه خود و رهایی از سردرگمی در انتخاب رنگ ، طول و عرض مواد تشکیل دهنده و شکل قفسه ها راهنمایی می کنند تا بهترین قفسه فروشگاهی را برای کسب و کار انتخاب کنید .

Tags: , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

8 − 3 =

مقالات مفید

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن

قفسه بندی فروشگاه قنادی و طراحی آن باید چگونه باشد؟ قنادی ها و شیرینی فروشی ها نیز نوعی از فروشگاه ها هستند . قنادی ها و شیرینی فروشی ها تنوع…
طراحی قفسه بندی فروشگاه قنادی

قفسه بندی بازویی چیست؟

قفسه بندی بازویی چیست؟ یکی از قفسه های کاربردی ، قفسه بندی بازویی است که از نوع قفسه های ثابت فلزی می باشد . به قفسه های بازویی ، قفسه…
قفسه بندی بازویی یا کانتی لور

قفسه بندی خودایستا

قفسه بندی خودایستا قفسه بندی های خود ایستا در اکثر فروشگاه ها ، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله دلایلی که باعث…
قفسه بندی فروشگاهی خودایستا

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی

قفسه یک طرفه و دو طرفه فروشگاهی قفسه های فروشگاهی انواع مختلفی از جمله قفسه یک طرفه و قفسه دو طرفه دارند . ابتدا قفسه یک طرفه و سپس قفسه…
قفسه بندی فروشگاهی یک طرفه و دوطرفه
فهرست